Tурнирни правила на летен футболен турнир BG CUP

(откъс от правилата на летен футболен турнир BG CUP)

b. Един терен е с големина ½ от нормален футболен терен с размери на вратите: 5 х 2 м.

a. Всеки отбор е съставен от максимум 12 души.
b. В един двубой взимат участие 6 полеви играчи и 1 вратар.
c. Всеки играч има право да играе само за един отбор през целия турнир.

§ 3. Смени

a. Във всяка среща може да се извършват неограничен брой смени. Смените на полеви играчи са възможни по всяко време и не е нужно да се информира съдията.
b. Смяната на вратаря може да се осъществи само при спряна игра.
c. Всички смени се извършват зад собствената врата.

§ 4. Футболно облекло

a. Желателно е всеки отбор да има отличително облекло с номера на екипите. По този начин турнирната комисия и съдиите оределят футболистите за индивидуалните награди (Най-добър вратар и Голмайстор).
b. Забранено е участието с футболни екипи и лого на търговска марка, фирма или сдружение с цел реклама, освен в случай на предварително съгласие с Организатора. За подробности, моля свържете се с екипа на BG CUP.

§ 5. Футболни обувки

Забранени са футболни обувки с метални бутони.

§ 6. Съдии

Всички двубои се ръководят от съдии с лиценз към Немския Футболен Съюз (DFB).

§ 7. Времетраене

a. Двубоите са с времетраене от 12 минути.
b. Финалният двубой е с времетраене 2 х 10 минути.
c. При равен резултат в мачовете от финалната фаза се изпълняват директно дузпи.
d. Победителят в двубоя за 3-то място се определя с изпълнението на дузпи.
e. Всички срещи се играят без продължение.

§ 8. Разпределение на отборите и схема на турнира

a. Участниците ще бъдат разпределени в 4 групи. Във всяка група се играе на принципа всеки срещу всеки.
b. След груповата фаза следват: 1/8-финали, 1/4-финали, 1/2-финали, мач за 3-то място и финал.
c. Групите се определят с жребий няколко дни преди турнира.

§ 9. Класиране

a. Класирането се извършва по точки и голове. При равни точки решава головата разлика, като вкараните голове са с предимство. Система за разпределение на точки – победа: 3 точки, равен: 1 точка, загуба: 0 точки.
b. При равни точки и голова разлика в предварителната фаза решаващ е резултатът от директния двубой. При равен резултат в директния двубой се изпълняват наказателни удари.
c. При равен резултат в мачовете от финалната фаза се изпълняват директно наказателни удари (3).

§ 10. Лично наказание

а. 2-минутно наказание: играчът напуска терена за две минути и неговият отбор продължава да играе с намален състав. В случай че наказаният отбор получи гол преди изтичане на двеминутното наказание, то тогава има правото веднага да допълни своя състав с друг играч от резервната скамейка.
b. Червен картон – играчът се наказва да не участва повече в тази и следващата среща. Отборът играe 5 минути с един човек по-малко. В случай че наказаният отбор получи гол преди изтичане на петминутното наказание, то тогава има правото веднага да допълни своя състав с друг играч от резервната скамейка.
c. Ако един отбор е причина за прекратяване на даден мач, то мачът се счита за служебна загуба с 0:3. Турнирната комисия си запазва правото да изключи отбора от по-нататъшно участие в турнира.

Всички правила на BG CUP можеш да прочетеш тук:

Tурнирни правила на зимен футболен турнир BG CUP

(откъс от правилата на зимен футболен турнир BG CUP)

a. Срещите се играят на терени с изкуствена трева с размери около 32 х 12 м. и размери на вратите 4 х 2 м.
b. Терените са с твърди ограждения и мрежи, като по този начин топката е в постоянно движение и не напуска терена.

a. Всеки отбор е съставен от максимум 10 души (в това число един чужденец).
b. В един двубой взимат участие 4 полеви играчи и 1 вратар.

§ 3. Смени

§ 6. Съдии

a. 2-минутно наказание: играчът напуска терена за две минути и неговият отбор продължава да играе с намален състав. В случай че наказаният отбор получи гол преди изтичане на двеминутното наказание, то тогава има правото веднага да допълни своя състав с друг играч от резервната скамейка.